עוגת תפוחים והבפנוכו של קרמבו

אוגוסט 1997. אני חוזרת מהצבא (קריה) לבית שלי (דירה שכורה נוראית ברמת גן) ובדרך קונה קישוטים לעוגה בצורת דובים שהיו יקרים מאד (בטח עלו איזה שש שקל), כי היום יש לאחותי הגדולה ממני יומולדת והבטחתי להכין לה עוגה. אני לא מבינה כלום בעוגות ובכל זאת מצליחה להכין איזה עוגת שוקולד בטוסטר אובן, ולקשט אותה בקצפת. מעל הקצפת אני מניחה את הדובים ואנחנו מוכנים. אנחנו מפקידים את העוגה בארגז המוזהב (נדמה לי שבעצמי ריססתי) של הטוסטוס ויוצאים לדרכנו, מרחק שתי דקות נסיעה. אנחנו מגיעים לבית של אחותי, פותחים את הארגז, ושוד ושבר!!! הדובים טבעו בקצפת. עוגה חמה, קצפת רכה, דובים מסוכר מוקשה. בלי לומר מילה התחלתי לבכות בכי מר. גנרל שכוחותיו נוטשים אותו אל מול פני האויב לא חש עלבון כמו שאני חשתי אל מול הדובים החצי מתים האלו, שהתבוססו בקצפת שלהם, חציים נראים וחציים לא. אף בדיחה לא הצליחה לנחם אותי, והחבר שלי דאז, באקט ששום גננתשלושיםשנה לא הייתה מתביישת בו, אמר לי חכי פה, נסע וחזר אחרי כמה דקות, עם מיכל קצפת ריץ שבעזרנו הרגנו לחלוטין את הדובים הרעים.

מאז השתנו כל מיני דברים (בערך כולם), אבל הטוסטוס נשאר. ואני כמעט אף פעם לא מביאה עוגות לאירועים. לא אכפת לי כל דבר אחר, אבל עוגות מכניסות אותי לחרדות. אם אני כבר מביאה, אני מוודאת היטב היטב היטב שהעוגה יכולה לעמוד בטלטולי הנסיעה. אז העוגה הזאת היא גם עמידה, גם טעימה, גם אסטתית וגם משמחת.

אז ככה

  • המתכון נמצא פה במקו
  • התפוחים במתכון לא זוכים ליחס הראוי להם. בזמן הבישול הוספתי כף קינמון ושלוש ציפורן. אחרי הבישול הוספתי שתי כפות חמאה וכף קוניאק. והוצאתי את הציפורן כמובן
  • אני עשיתי בתבנית 24 ויש טיפה מדי בצק לטעמי. אף אחד אחר לא התלונן, אבל
  • העניין עם הלגרד בצק מעל הקציפת ביצים הוא גאוני!

2 תגובות בנושא “עוגת תפוחים והבפנוכו של קרמבו”

  1. גדול! גם הסיפור (אני חושב שעל העניין של מאכלים ובעיקר קינוחים ש-"מתים" בנסיעות אפשר לכתוב ספר!) וגם השם של הפוסט – הייתי בטוח שאת אשכרה נותנת מתכון שבו את מגרדת את הבפנוכו של הקרמבו!

    נראה מצויין, הרעיון של הפירורים למעלה באמת משגע. נראה לי שאני אכין אותה לארוחת הסילבסטר.

  2. לפני שנים הגעתי לאתר של חברה אמריקאית שעיסוקה היחיד הובלת עוגות. היא נוסדה, כמובן, בעקבות חוויה דומה לשלך. היו שם סיפור מרתק על שכירת מסוק להובלת עוגת ענק לאי בקריביים. התעריף, כמו העוגה, היה בשמיים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *