גורקי פארק

אני חושדת שאלו הצלחות של ארוחת הבוקר שמושכות אותי למקום הזה, לגורקי פארק.
אכלתי בו לראשונה בשנת 2003, כשנפגשתי עם חברה בברלין בדרך חזרה מטיול של שלושה חודשים בברזיל וארגנטינה. ירדנו מההוסטל בבוקר אחרי שהגעתי, ינואר וקר, ומולנו עמד מקום שנראה כמו סלון של סבא, אבל במובן הכי חיובי של המילה. אז, טרם הריף ראף, סלון ברלין, הפרוזדור, ואפילו סוניה געצל שפירא, זה נראה כמו הדבר הכי מקסים שעין אדם שזפה. במיוחד אחרי שלושה חודשים של ים וסטייקים. מייד הלכנו אליו כדי לשתות את הקפה שלנו, והזמנו לנו ארוחת בוקר. והיא הגיעה. מסודרת למשעי בתוך צלחת. לא כמו ארוחות הבוקר של ישראל, עם עשרים צלוחיות, חביתה בגודל סוס, עוד שולחנון קטן בשביל עשרים סוגי לחמים ומלצר שנאבק כדי למצוא מקום לקפה ולמיץ תפוזים. לא. צלחת אחת. עם כל מיני דברים. בגודל נורמלי. מסודרים יפה. עכשיו, תהיו מהפכנים טובים, ותאכלו.

מכאן אימא רוסיה שולחת אוכל (צילום: של המקום)

מאז, אני חוזרת לשם. כל פעם שאני מגיעה לברלין, מייד אני נוסעת לגורקי פארק, כאילו היה זה הגורקי פארק האמיתי, פארק השעשועים במוסקבה. וכל פעם מחדש הגורקי פארק אומר לי: שלום חמודה, ברוכה הבאה לברלין, רובע המיטה פה, כמו שאת זוכרת, אלכסנדר פלאץ פה, כמו שאת גם זוכרת, ועכשיו, אם לא אכפת לך, תביאי איזה סיגריה.
אתמול הלכנו גם. ברור. אני הזמנתי ארוחת בוקר צמחונית. וקיבלתי צלחת אחת עם שני רבעי בליני (קרפ של רוסים). בליני אחד עם תרד. ואחד עם גבינה. קצת פירות. קצת ריבה. שתי חביתיות מתוקות. צלוחית ביצה מקושקשת עם ים ים ים של גבינה. וצלוחית שמנת חמוצה. כדי שאני אזכור מאיפה באה אימא רוסיה ולאן היא הלכה. והכל הסתדר שוב בצלחת. בדיוק בגודל הנכון. כי אף אחד לא חשב פה להגיש את כל הקרפ. חתכו אותו לרבע, וגם את השני לרבע, והנה, ארוחת טעימות בצלחת. ואף אחד לא חשב להוסיף קערה נוספת בשביל הפירות. חתכו פלח מלון, קצת דומדמניות, חצי תאנה, וכל אדם סביר ישמח במנת הפרי שלו. רוני הצליחה גם, עם ארוחת בוקר קולחוז, שכללה ביצה מקושקשת עם נקניקיות ותפוחי אדמה, ובצד מלפפון חמוץ קטן וחמוד.
ואולי זה פשוט העובדה שזה היה המקום הראשון בברלין שהיה "שלי". כמו הקפה השכונתי. כמו הבר השכונתי. וכמו חנות הבגדים שבכל פעם שמגיעים אליה מוצאים משהו.

צילום: יחצ

ביתיות + עונג בוקר + שתי ארוחות בוקר + שני קפה + שני מים = 18.75 אירו.

גורקי פארק
Weinbergsweg 25 – 10119 Berlin
Tel  +49 30 448 72 86
Monday – Sunday       09.30 am – 02.00 am

8 תגובות בנושא “גורקי פארק”

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *