רק מהים

י' וחברה שלו,ע', חזרו לפני כמה ימים מכמה שבועות בארגנטינה. אתמול בערב דיברתי איתו, ובפתאום אני קולט שכבר כמה דקות הוא מספר לי על כמויות הבשר שירדו שם. ארגנטינה, יו נואו. וישראלים בארגנטינה, אצלם יום של בשר הוא לא יום סתם. מתחילים בקרואסון קטן בבוקר, במהלך היום מותר עוד שתי ארוחות קטנות, והכל הכנה לארוחת הערב; סטייק 400 גרם, מתובל במלח בלבד, כמה לחמניות בצד, וזהו. עולה משהו כמו 40 או חמישים שקלים, משביע ליומיים (סתם, עד הסטייק הבא), ואנחנו מדברים עליו כבר רבע שעה. תכל'ס, אני אגיד לכם, אנשים שמדברים ככה על מה הם אכלו, גורמים לי לאהוב אותם קצת יותר.

אנחנו לא אוכלים בשר, זה אתם כבר יודעים. לא בפנאטיות, זה פשוט לא בא לנו טוב. רוצה לומר, אם נופל על מישהו קרייב לאגאדיר, הכל בסדר, אם קוראים למסעדה רק בשר", זה לא ימנע מאיתנו ללכת. מצד שני, בהיותנו אוכלי דגים, אם קוראים למסעדה "רק מהים", זה רק ידרבן אותנו ללכת. הלכנו.

"רק מהים" היא מסעדת קונספט שנמצאת בחצר האחורית של "רק בשר", והיא מנסה לשלב בין אווירת הים לתפיסה הארגנטינאית של הגשת הבשר. כך שהתפאורה מורכבת משולחות עץ גסים, דקלים, צדפים על השולחן, מלח, ועובדים מזיעים ביניהם, והתפריט מורכב מרשימה קצרה של מנות ראשונות ותוספות (מזמינים מהמלצר) וממקרר גדול שבו נחות המנות העיקריות (מזמינים מהטבח). אחרי שמזמינים מהמלצר, הולכים למקרר, בוחרים מה מתחשק לאכול, באיזה גודל (דגים) או כמה יחידות (השאר). הטבח שיוציא את הדגים מהמקרר, יבדוק באיזה שולחן אתם יושבים, יבטיח שהכל יהיה בסדר, וישלח אותכם לאכול מנות ראשונות.
לראשונות לקחנו מנת לחם טובה וסלט ירוק. הלחם הגיע כשלצידו שלושה מטבלים:פלפלים צהובים חריפים (טוב), חמאה מתובלת (ברישול) וסלסה עגבניות (סתמית). לצידם, לקחנו גם סלט ירקות, שהיה טרי ומתובל נכון, קצת באווירה של ים, וקצת באווירת דגים. כלומר, לא הסלט הכי מדהים שאכלתם, אבל בשביל שבת בצהריים, זה יושב בול. הסקאלופס שהזמנתי הצטרפו למנות בתזמון מושלם, כשכבר הייתי מוכן לעבור לאוכל אמיתי, אבל עוד אפשר היה לשחק קצת בראשונות. שמחתי מאוד כשראיתי שהגיעו ברוטב חריף של עגבניות ושמנת עם קצת כוסברה – פטרוזיליה קצוצות בתוכו.

הדגים שהזמנו, פילה סלמון (אני) ופילה מוסר ים (היא), הגיעו לשולחן כשצידם האחד עטוף בקראסט תבלינים עדין, לאחר שנצרבו ואחר כך נאפו קלות. בצד כל צלחת נח תפוח אדמה גדול ואפוי בקליפתו, מהם לקחנו גם מנת צד. כל השלושה היו מצויינים. בדיוק כמו הבשר הארגנטינאי, אני משער, הסוד הגדול של הדגים ב"רק מהים" הוא בטריות. דגים מעולים, טיפול נכון, לא צריך יותר. עד כאן החלק הטוב.

הבעיה הכי גדולה של "רק מהים", בכלל לא קשורה לאוכל. היא קשורה בשקיפות, או יותר נכון, בהיעדר שקיפות. "רק מהים" היא מסעדה אקולוגית. אתם תגלו את זה רק אם תעשו פרצוף מספיק מופתע כשיגישו לכם אוכל בכלי קרטון ושתייה בכוסות של פלסטיק (ממוחזרים, אוקי). תשאלו מה יותר אקולוגי בזה מלהחזיק שוטף כלים מוכשר, אין לדעת. חוסר שקיפות בקונספט הוא בעיה מיתוגית קשה, אבל היה קל יותר לסלוח לו העניין הזה לא היה נגרר גם לאוכל. במילים אחרות, אדם צריך לדעת כיצד יקבל את הצדפות שלו, שלטי המחיר הקטנים על הדגים שבמקרר צריכים להיות ברורים, על כל הפריטים במקרר, וקריאים בקלות. השלטים ב"רק מהים" עושים בדיוק את ההיפך, הם זרוקים במקרר והמחירים שעליהם מחוקים לגמרי. ומדובר בבעיה חמורה למסעדה שזו בה הדרך היחידה לשער כמה תעלה לכם הארוחה.

לסיכום. לארוחת צהריים של שבת בצהריים, או למקרה שנפל עליכם קרייב לפירות ים, "רק מהים" היא מסעדה שמתאימה בול. היא נעימה ועל פי רוב חפה ממניירות. אם יעבדו שם רק עוד קצת על עניין השקיפות מול הלקוח, יפסיקו לפחד מהפוזה האקלוגית שלקחו על עצמם, תוכל "רק מהים" להפוך למסעדה רצינית בזכות עצמה, ולא רק למסעדה שבחצר של "רק בשר".
יש לי תחושה שהאנשים  ב"רק מהים" מודעים לעניין הזה, ולכן על אף שהמסעדה פועלת כבר כמה חודשים, היא עדיין בתקופת הרצה. מבחינתכם, זה יתבטא ב 30 אחוז הנחה על מחיר הארוחה שתאכלו שם, מה שמקל משמעותית על הכיס. אנחנו שילמנו 181 שקלים אחרי הנחה (231 לפני) ועם קצת שיפורים, אנחנו נשמח לחזור לכאן.

"רק מהים", סלמה 21 ת"א. 03-6836143

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *